Урок біології у 7 класі
на тему:
Тема: Плоди. Поширення плодів та
насіння
Мета:
Пізнавальна: називати способи поширення насіння та плодів, наводити приклади рослин
із різними способами поширення насіння і плодів, знати галузі практичного
використання насіння і плодів людиною.
Розвивальна: уміти застосовувати знання про пристосування плодів для розпізнавання
способів їх поширення, застосовувати вміння наводити приклади значення плодів і
насіння для людини, застосовувати навички роботи з підручником для наведення
прикладів найважливіших груп культурних рослин, плоди та насіння яких
використовує людина.
Творчо-пошукова: розвивати індивідуальні творчі вміння; застосовувати знання інших
предметів для пошуку відповідей на запитання; застосовувати знання інших
предметів для пошуку відповідей на запитання; застосовувати знання для
встановлення причинно-наслідкових зв’язків; співвідносити пристосування та
способи поширення плодів і насіння.
Ціннісно-виховна: формувати світоглядне переконання про необхідність
застосування інтегративного природничого підходу для пояснення явищ природи.
Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, комп’ютер, муляжі плодів, колекції насіння.
Тип уроку:
Засвоєння нових знань.
Хід уроку
II. Актуалізація і корекція опорних знань:
Перегляд презентацій учнів по попередній темі «Плоди. Сухі та соковиті плоди».
1. Учень: презентація «Сухі
плоди» (див. Додаток
1).
2. Учень: «Соковиті
плоди» (див. Додаток 1).
Діти роблять висновки.
Вчитель: ”Отже, ви подивилися презентації учнів і з’ясували, що плоди – кінцевий етап розвитку квітки, як генеративного органу. Американський ботанік А. Імс сказав: ”Плід – це ”зріла квітка““. На нашій планеті велика різноманітність плодів і вони є результатом еволюції“.
III. Повідомлення
теми, мети та завдань уроку
Тема уроку:
Поширення плодів та насіння.
Вчитель: ”Запишіть, будь-ласка, тему в зошит. А далі
вашій увазі пропонується мультимедійна презентація по новій темі“ (див.
Додаток 2).
IV. Сприйняття
та засвоєння учнями нового навчального матеріалу
Вчитель: ”Діти, зверніть увагу на біологічні терміни“.
Біологічні
терміни:
1. Гідрохорія (від грецьк. hydro – вода, choreo – йду, просуваюсь) – поширення насіння за допомогою води.
2. Орнітохорія (від
грецьк. Ornithos – птах, choreo – йду, просуваюсь) – поширення насіння за
допомогою птахів.
3. Анемохорія (від грецьк. anemos – вітер, choreo – йду,
просуваюсь) – поширення насіння за допомогою вітру.
4. Зоохорія (від грецьк. zoon – тварина, choreo – йду, просуваюсь) – поширення насіння за допомогою тварин.
5.
Антропохорія (від грецьк. anthropos
–
людина, choreo – йду,
просуваюсь) – поширення насіння за допомогою людини.
6. Автохорія (від грецьк. autos – сам, choreo – йду, просуваюсь) – самопоширення насіння.
7. Мірмекохорія (від грецьк. Myrmex – мурашка, choreo
– йду, просуваюсь) – поширення
насіння за допомогою мурах.
Цікаво
знати:
·
Кульбаба
лікарська щорічно утворює 5000 насінин.
·
Чемпіоном за
кількістю плодів та насіння серед рослин України є щириця звичайна. На одній
рослині дозріває більш ніж півмільйона насінин.
·
Найменше насіння
мають орхідеї. В 1 грамі плоду деяких орхідей міститься понад 990 мільйонів
насінин.
·
Темно-вишневі
ягоди, з яких одержують каву, ростуть на вічнозеленому дереві 5–10 м заввишки.
Дозрілі ягоди збирають і висушують, відділяючи м'якоть від твердих кісточок. Це
– кавові зерна, які потім обсмажуються і проходять спеціальну обробку .
·
Хлібне дерево
висотою до 20 м
має великі їстівні плоди (30
см у діаметрі). Перед вживанням їх готують як овочі.
·
Відомий шипучий
напій спочатку містив витяжки з двох південноамериканських рослин – коки і
коли. Насіння коли, яке містить кофеїн, жують як тонізуючий засіб. З коки
одержують сильнодіюче знеболююче, його застосовують у стоматології. Кока – наркотик,
і дуже небезпечний, якщо ним зловживати.
·
З опіумного маку
одержують морфін (широковідомий знеболюючий засіб), кодеїн, який
використовується в ліках від кашлю, а також чимало інших препаратів. Разом з
тим з опіумного маку можна одержати речовини, які викликають звикання і
наркоманію, наприклад, героїн.
·
Шоколад
виготовляють з насінин какао. У какао квітки утворюються безпосередньо на
стовбурі або на товстих гілках. Квітки двостатеві, діаметром біля 1,5 см , не мають запаху та
нектарників, запилюються переважно маленькими павуками. Плоди какао ботаніки
називають ягодою, а садівники – бобом. Він має від 20 до 30 червонуватих або
коричневих зерен – насінин. Залежно від сорту та умов вирощування плоди
дозрівають за 4–9 місяців. Перед тим, як стати порошком (сировиною для
виробництва какао), зерна обробляються ферментом (8–9 діб при
температурі 47–50°С), обсмажуються, перемелюються та пресуються для видалення
масла, якого в насінні від 45 до 55%. Масло какао використовується в
фармацевтичній та парфумерній промисловості.
V.
Узагальнення та систематизація знань учнів:
Робота в групах.
VII.
Домашнє завдання:
Підготувати міні-проекти
Коментарі
Дописати коментар