Публікації

«Кров і лімфа.     Органи  кровообігу» урок - гра для учнів  8 класів Тема.       Кров і лімфа. Органи кровообігу . Мета:      узагальнити й систематизувати знання за темою, продовжити формувати науковий світогляд на основі знань про еволюцію кровоносної системи, вміння порівнювати, аналізувати й робити висновки; розвивати логічне мислення, уяву, творчий потенціал кожної дитини, пізнавальний інтерес до вивчення біології, виховувати в учнів стійку потребу в знаннях, активну життєву позицію, відповідальне ставлення  до себе і свого здоров’я, вміння цінувати людську досконалість. Обладнання:  комп’ютер, мультимедіапроектор, розбірна модель серця людини, схеми, таблиці, картки для конкурсів, скринька, пазли «серце людини», годинник. Форма уроку : урок – гра.                            Хід уроку І. Організаційний момент. Розділ класу на дві команди, чітко пояснити правила гри. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Діти, вам було домашнє завдання - знайти прислів’я та
КРОВООБ І Г.БУДОВА СЕРЦЯ Мета: обговорити значення з кровообігу у життєдіяльності  організму людини; сформувати    знання про анатомо-фізіологічні особливості будови серця у зв’язку з функціями;  ознайомити учнів з властивостями  серцевого м’яза, розвивати  інформаційну кометенціюцію,уміння критично мислити,порівнювати, узагальнювати й робити  висновки,  працювати з додатковим матеріалом;  удосконалювати практичні навички  учнів  працювати з завданнями  друкованого зошита,  схемами та малюнками,  виховувати  усвідомлене  ставлення до свого здоров’я, організації здорового способу  життя. Тип уроку: . Урок формування умінь та навичок Форма уроку: Педагогічні очікування Учні : називають : будову та функції серця;особливості роботи  серцевого м’яза; характеризують : взаємозв'язок будови і функцій серця; застосовують знання:для профілактики хвороб серцево – судинної системи Основні поняття і терміни: епікард, ендокард, міокард, перикард, передсердя, шлуночки, к
Урок біології у 7 класі на тему: Тема: Плоди. Поширення плодів та насіння Мета: Пізнавальна: називати способи поширення насіння та плодів, наводити приклади рослин із різними способами поширення насіння і плодів, знати галузі практичного використання насіння і плодів людиною. Розвивальна: уміти застосовувати знання про пристосування плодів для розпізнавання способів їх поширення, застосовувати вміння наводити приклади значення плодів і насіння для людини, застосовувати навички роботи з підручником для наведення прикладів найважливіших груп культурних рослин, плоди та насіння яких використовує людина. Творчо-пошукова: розвивати індивідуальні творчі вміння; застосовувати знання інших предметів для пошуку відповідей на запитання; застосовувати знання інших предметів для пошуку відповідей на запитання; застосовувати знання для встановлення причинно-наслідкових зв’язків; співвідносити пристосування та способи поширення плодів і насіння. Ціннісно-виховна: формувати св